Kurumsal

Hakkımızda

2006 yılında Mimar Fatma GÜL YALÇINKAYA tarafından kurulan Girit Mimarlık Dekorasyon Ltd. Şti. ; mimari proje, iç mimari proje, mobilya tasarım ve üretim, dekorasyon ve tadilat uygulamaları, danışmanlık ve proje yönetimi alanlarında hizmet vermektedir.

Otel, restoran, konut, mağaza, işyeri vb. mekânların tasarımı, dekorasyonu ve restorasyonu alanlarında anahtar teslimi hizmet vermenin yanı sıra mimari ve iç mimari uygulamalarda danışmanlık hizmeti vermektedir.

Girit Mimarlık, müşterilerinin mekansal ihtiyaçlarına ve zevklerine yönelik, fonksiyonel ve ekonomik çözümler sunarak, mimari, iç mimari, tasarım ve uygulama alanlarında beklentilere cevap verir.

Müşteri memnuniyeti odaklı, özgün tasarımlarını, titiz bir uygulamayla birleştiren Girit Mimarlık, gücünü dinamik ve paylaşımcı tavrından alır.

Yenilikleri sürekli takip ederek güncel ve işlevsel tasarımlar üretir.

Doğru bir altyapı ve imalat detayları, proje aşamasında tüm mühendislik disiplinlerle birlikte düşünülerek harmanlanmaktadır. Malzeme seçimleri de yapılarak uygulama aşamasında izlenecek yol, tüm yönleri ile belirlendikten sonra, kalabalıktan ve gereksiz detaylardan arınmış olarak işçiliğin sanata dönüştüğü bir uygulama anlayışı ile hayata geçirilmektedir.

Müşteri memnuniyetini ilke edinen Girit Mimarlık Dekorasyon Ltd. Şti. tüm faaliyet alanlarında kendini yenilemeyi ve uluslararası standartları yakalamayı hedeflemektedir.

Mimari proje ve iç mimari projeler, bilgisayar ortamında hazırlanmakta ve kullanıcıya sonucu en iyi şekilde aktarmak amacıyla 3 boyutlu çizimler ve canlandırmalar ile desteklenmektedir.

Üretim

2000 yılında faaliyete başlamış olan ve en önemli paydaşlarımızdan biri olan “EKREM YALÇINKAYA MOBİLYA ATÖLYESİ” ile yeni projelere imza atmaya devam ediyoruz. Mobilya üretimi konusunda başarılı ve özgün politikası sayesinde projelerimize fonksiyonel ve pozitif katkılar sağlamaktadır.

Profil

Fatma GÜL YALÇINKAYA

1976 yılında Antalya’nın Serik İlçesi Ahmediye Köyü'nde Girit Göçmeni bir ailenin kızı olarak dünyaya geldi.

1997-1998 yılları arasında henüz öğrenci iken Kerimler Planlama ile Konya Mevlana Mahallesi Tarihi Doku Rölöve ve Restorasyon çalışmalarında görev aldı.

1999 yılında Selçuk Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu.

1999-2000 yılları arasında JA Mimarlık ile Antalya / Belek Club Bellis Hotel Tadilat Projesinde, Ankara Emekli Sandığı Lokali Projesinde, Emek Sandığı Ankara Oteli Tadilat ve İç Mimari Projesinde yer aldı.

2001 yılında Opal Group- Atelye Restorasyon Restitüsyon A.Ş. bünyesinde Antalya Kaleiçi Tekeli Konakları - Ek Binalar Rölöve ve Restorasyon Projelerinin hazırlanması aşamasında çalıştı.

2002 yılında Tepe-Knauf Akdeniz Bölge Sorumlusu olarak görev yaptığı sırada Antalya Sobacılar-Demirciler Çarşısı Proje Yarışmasında grup katılımı ile mansiyon aldı.

2003-2005 yıllarında Sembol İnşaat A.Ş. Bünyesinde Proje Sorumlusu olarak görev aldı ve bu süre içinde;

  • Ukrayna / Donetsk/ Goldenring Alışveriş Merkezi Proje Sorumluluğu
  • Rusya / Volgograd Alışveriş Merkezi Proje Sorumluluğu
  • Hırvatistan / Rixos Libertas Dubrovnik Proje Sorumluluğu
  • Türkiye / Rixos Premium Belek Proje Sorumluluğu
  • Kazakistan / Rixos President Astana Hotel Proje Sorumluluğu görevlerini yürüttü.

2006 yılı Club Bellis Hotel Şantiyesinde Mimar olarak görev yaptı. 1999 – 2006 yılları arasında görev almış olduğu tüm kurumlar ve projelerden edindiği deneyimlerden yola çıkarak bu günkü Girit Mimarlık ve Dekorasyon ‘un çekirdeğini oluşturdu. Halen Antalya da faaliyetlerine devam eden Girit Mimarlık Dekorasyon Şirketinin Kurucusu olarak görevine devam etmektedir.

Emine GİRGİN

Girit Mimarlık Dekorasyon partnerlerinden olan Emine Girgin 1966 yılında Kocaeli’ de doğdu. 1984 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliğine başladı ve 1988 yılında mezun oldu.

1988 -1995 yılları arasında Antalya Üçgen İnşaat ve Ticaret A.Ş. /İstanbul da planlama mühendisi, Teknik ofis şefi olarak çalıştı ve Merkez Ofis /İstanbul (yurtiçi- yurtdışı projeleri) ve Şantiyeler, Kiriş World Otel Antalya, Conrad Hilton Beşiktaş/İstanbul, Özel Işık Lisesi Maslak/İstanbul, Radisson Blue Ortaköy/istanbul projelerinde yer aldı.

1995- 1997 yılları arasında Turan İnşaat A.Ş. de teknik ofis şefi olarak Moskova /Rusya’da ofis ve banka projelerinde çalıştı.

1999-2000 yılların arasında Odabaşı İnşaat’ da Teknik Ofis Şefi olarak 5M Migros AVM / Antalya projesinde yer aldı.

2000-2005 yılları arasında Sembol İnşaat/ Antalya ’ da Planlama Mühendisi olarak Merkez Ofiste yurtiçi ve yurtdışı projelerinde ve Şantiyede çalıştı.

2005-2008 yılları arasında AktayTurizm ve Yatırımları ve İşletmeleri A.Ş. Teknik Ofis Şefi olarak Ela Quality Resort Hotel projesinde Teknik Ofis Müdürü olarak görev aldı.

2009-2013 yılları arasında Güney Turizm ve Turistik Yatırımları A.Ş. de Proje kontrol Müdürü (Mal sahibi adına) olarak Kiriş World Otel, Kimeros Tatil Köyü, Mabiche Hotel Yenileme işleri ÜNAL AYSAL Anadolu lisesi inşaatı projelerinde yer aldı.

Emine Girgin ayrıca 2010 yılından bu yana İnşaat Planlama, Keşif & Metraj, İhale Dosyası hazırlama, Proje Kontrol mühendisliği, restorasyon konularında serbest olarak Mühendislik ve danışmanlık yapıyor.

Emine Girgin ayrıca 2014-2016 yıllarında Anadolu üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Ön Lisans Programını tamamlamıştır.

Profesyonel Fotoğrafçılığa hobi olarak devam etmektedir.

2016 yılı itibariyle Girit Mimarlık ve Dekorasyon partnerleri arasına katılmıştır.